Hedefimiz Bin Konut...

Eklenme Tarihi : 27.02.2015

Aydın’ın önemli yerel markalarından Güleçoğlu İnşaat, bugüne kadar yaklaşık 500 konut üretti. Bu yıl içinde bir projede 56, ortağı olduğu bir başka projede de 200 konut üretmeyi hedefleyen firma, yakın gelecekte ürettiği konut sayısını bine ulaştırmak istiyor.

 

Müşteri referansı ile konutları henüz proje aşamasında iken satabilen ender firmalardan olan Güleçoğlu İnşaat, Adnan Menderes Mahallesi’nde 7 dönüm alanda 56 konut ve 6 işyerinden oluşan Cornelia Residence’da kazmayı vurdu. Kasım ayında bitecek projenin önemli bir bölümü de satıldı. Güleçoğlu’nun, Türen Grup ve Işık İnşaat ile Işıklı Mahallesi’nde hayata geçireceği Gold Towers Aydın Residence projesinin inşaatı da Mart ayında başlayacak.

KALORİFERCİLİKTEN MÜTEAHHİTLİĞE

Güleçoğlu İnşaat’ın sahibi Tacettin Güleçoğlu, inşaat sektörü ile 16 yaşında tanıştı. Sultanhisar’ın Salavatlı Kasabası’nda ailesi ile birlikte çiftçilik yaparken kalorifer tesisatı çırağı olarak 1977 yılında Aydın’a gelen Güleçoğlu, 1988 yılında “Kaltes Isı” adlı firmasını kurdu. Aydın’da çok sayıda binanın kaloriferini sistemini kuran Güleçoğlu, 1998 yılında inşaat yapmaya başladı. Büyük oğlu Erkan’ı 7, küçük oğlu Serkan’ı da 15 yaşında yanına alan Tacettin Güleçoğlu, oğullarının da sinerjisiyle kısa sürede büyük bir ivme yakaladı. İnşaat alanında yakaladığı başarısını 2008 yılında kurduğu Güleçoğlu Gıda firmasıyla zeytin ve zeytinyağı sektörüne de yansıttı. Güleçoğlu, incir paketleme ve ihracatı işine de gireceğini bildirdi.

“YAŞAM ALANI SATIYORUZ”

Bugüne kadar yaptıkları projelerde edindikleri tecrübeleri Cornelia Residance Projesine yansıttıklarını söyleyen Güleçoğlu İnşaat’ın sahibi Tacettin Güleçoğlu, “Biz müşterilerimize konut değil, yaşam alanı satıyoruz. Bu projemiz, 7 dönüm alan içine kuruldu ve toplam 6 dönüm yaşam alanı var. Her daireye özel kapalı otoparkı var. Katlara özel kış bahçeleri bulunuyor. Günlük hayatın ritmini korumak için çift asansör koyduk. Konutlar yerden ısıtmalı olacak. 24 saat sıcak su bulunacak, kapıda 24 saat güvenlik sağlanacak. Yetişkin ve çocuklar için ayrı ayrı yüzme havuzu ve fitnes salonu yapıyoruz. Bahçesinde çocuk oyun parkı, basketbol sahası ve kamelyalar yer alacak. Yaz sıcağında serin tutan, kış soğuğunda da ısıyı koruyan son sistem mantolama uygulayacağız. Her biri 200 metrekare, 3+1 dairelerden oluşacak bu projemiz Kasım ayına kadar tamamlanacak” dedi.

EGE BÖLGESİ’NDE İLKLER YER ALACAK

Satış sonrası hizmetleriyle de müşterilerine sürekli çözüm sunduklarını belirten Güleçoğlu, gayelerinin kaliteyi vatandaşa en uygun koşullarda sunmak ve bunu yaşayanların referansı ile yeni müşteriler kazanmak olduğunu söyledi. Işıklı’da Türen Grup ve Işık İnşaat ile ortak, 200 daire, 20 dükkanlı Gold Towers Aydın Residence projesini Mart gibi hayata geçireceklerini açıklayan Güleçoğlu, 2 yılda tamamlanacak bu projede Ege Bölgesinde ilklerin yer alacağını kaydetti.

250 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

Güleçoğlu İnşaat, yaklaşık 250 kişiye istihdam sağlıyor. Takım çalışmasını benimsediklerini ve işini iyi yapanların bir araya geldiği güzel bir ekibe sahip olduklarını belirten Tacettin Güleçoğlu, Güleçoğlu İnşaatta, 250 kişi istihdam ettiklerini açıkladı. Yaptıkları tüm binalara Türk Bayrağı asan şirketin sahibi, “Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır” sözünü şiar edindiklerini kaydetti.

GÜLEÇOĞLU İNŞAAT’IN

YAPTIĞI BAZI PROJELER

Bugüne kadar çoğunluğu Adnan Menderes Mahallesi’nde yaklaşık 500 konut üreten Güleçoğlu İnşaat’ın yaptığı bazı projeler şöyle; Keyfi Sefa Evleri 60 daire, Tuğra Konakları 64 daire, Mutlu Sitesi 32 daire, Almia Life (1-2) 20’şer daire, Park Apartmanı 8 daire, Dolunay Apartmanı 8 daire, Model Konak Evleri 48 daire. 

 

Haber Linki

http://www.aydindenge.com.tr/ekonomi/17/02/2015/gulecoglu-bine-dogru

 

Haber Resimleri